Hidden Heroes
About
Hidden Heroes jest edukacyjno-wizerunkowym projektem Netguru, którego centralnym elementem jest content hub ze stroną główną i stronami artykułów. Ma on w nowoczesny i efektowny sposób zaprezentować historie mało znanych ludzi ze świata technologii, którzy przez swoje wynalazki wywarli olbrzymi wpływ na współczesny świat. Projekt jest wizytówką Netguru, dlatego ważne było dla nas uwzględnienie nowych technologii, interaktywnych elementów, które oddadzą ducha historii.
-
Netguru S.A.
Wrzesień 2021-ongoing
Natalia Szajowska-Tomczak, Project Manager
Natalia Chrzanowska, Executive Director
NOWY®ŁAD (Marzena Szkolak, Filip Połoska, Paweł Stremski), Creative Producers
Mateusz Jankowski, Art Director
Giulia Guglielmetti, UI Designer
Michał Jarosz, Art Director, UI Designer
Piotr Swierkowski, UI Designer
Marcin Rzymek, Webflow designer/developer
Natalia Szajowska-Tomczak, Project Manager
Natalia Chrzanowska, Executive Director
NOWY®ŁAD (Marzena Szkolak, Filip Połoska, Paweł Stremski), Creative Producers
Mateusz Jankowski, Art Director
Giulia Guglielmetti, UI Designer
Michał Jarosz, Art Director, UI Designer
Piotr Swierkowski, UI Designer
Marcin Rzymek, Webflow designer/developer
Case study
Kiedy myślimy o ludziach stojących za nowoczesnymi technologiami, do głowy przychodzą znani prezesi i CEOs, jak Steven Jobs czy Bill Gates. Często zapominamy o ludziach, którzy dokonali przełomowych odkryć, lecz nie zostali za nie odpowiednio wyróżnieni, pozostając w cieniu wielkich nazwisk. Postanowiliśmy oddać hołd tym, którzy mieli fundamentalny wpływ na kształt dzisiejszych technologii. Tak powstał Hidden Heroes, edukacyjno-wizerunkowy projekt Netguru, wykraczający poza core działalności firmy. Premiera projektu odbyła się w trakcie wydarzenia w Nowym Jorku, w którym udział wziął Steven Johnson, autor wszystkich historii oraz jedna z pierwszych bohaterek Hidden Heroes: Radia Perlman.
Centralnym elementem projektu jest content hub wraz ze stroną główną, stroną o projekcie oraz stronami poszczególnych artykułów. Strona ma w nowoczesny i efektowny sposób zaprezentować historie mało znanych ludzi ze świata technologii, którzy poprzez swoje odkrycia wywarli olbrzymi wpływ na współczesny świat. Ważną cechą projektu jest czytelność historii. Projekt jest wizytówką Netguru i ekspertyzy z zakresu designu i programowania, dlatego ważne jest uwzględnienie nowych technologii, interaktywnych elementów, które uatrakcyjniają historie. Jednocześnie, projektując całość mieliśmy na uwadze zapewnienie wysokiej wydajności na web i mobile.
W oparciu o podstawowe założenia zespół projektowy przygotował wstępne referencje oraz moodboard, który w dalszej części posłużył do przygotowania pierwszych designów, wybrania palety kolorów, odpowiednich fontów, towarzyszących elementów, oraz stworzeniu całej komunikacji wizualnej marki. Dużym wyzwaniem było stworzenie spójnego projektu nie znając wcześniej sylwetek wszystkich bohaterów. Przygotowany style guide pozwolił na utrzymanie spójności całej marki przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnej prezentacji poszczególnych historii.
Zaprojektowany przez Netguru design strony został zaimplementowany w środowisku Webflow, korzystając z dobrych praktyk web-development oraz stworzony w sposób pozwalający na łatwe i szybkie dodawanie nowych historii, podstron oraz wprowadzanie zmian wizualnych, zarówno na statycznych (home page, about page), jak i dynamicznych stronach (historie). Struktura CMS pozwala na dodawanie nowych artykułów oraz poprawne wyświetlanie tych dynamicznych treści na stronach home, about oraz w menu. Specjalnie przygotowane komponenty znacznie przyspieszają pracę nad wdrażaniem nowych historii. Finalna wersja zawiera również zestaw animowanych interakcji, które są uruchamiane przy konkretnych akcjach (np. Hover, site scroll, time animations).
Why us?
Mockup wykorzystuje najnowsze trendy low-code, no-code development.
Projekt ma na celu promocję technologii i sylwetek designerów, inżynierów, którzy przyczynili się do progresu w społeczeństwie i w dużej mierze ukształtowali naszą rzeczywistość.