This project is from the previous edition of the WaysConf Awards 2022, which is why it is in Polish.

Almanak.co – Symulator wydarzeń w web3. Projekt identyfikacji wizualnej i strony internetowej.

CREATOR:
Owls Department Sp. z o.o.

About

Projekt obejmował analizę potrzeb Klienta oraz analizę konkurencji. Wnioski z niej zostały wykorzystane do stworzenia unikalnego charakteru marki, w tym: loga, key visuali i strony internetowej.

Client

Almanak

Submited by

Owls Department Sp. z o.o.

Realization period

kwiecień 2022 - czerwiec 2022

Team

UX/ UI Designer - Gabriela Baka
UI Designer - Katarzyna Wajdziak
Developer -Jakub Przyborowski
Project Manager - Marta Morek

Technologies

UX/ UI Designer - Gabriela Baka
UI Designer - Katarzyna Wajdziak
Developer -Jakub Przyborowski
Project Manager - Marta Morek

Services

Case study

Świat marki, który stworzyliśmy dla Almanak, przejawia się przede wszystkim w stronie internetowej. Prezentuje ona zarówno wykreowaną identyfikację jak i nasze holistyczne podejście do projektowania digitalu.

Prace nad projektem rozpoczęły się od zdefiniowania wymagań i grupy docelowej w branży web3 i krypto. Dało nam to dużo swobody w kreacji.

Punktem wyjścia do stworzenia identyfikacji był charakter działalności organizacji. Tworzone przez Almanak na podstawie analizy danych, scenariusze inwestycyjne, są swego rodzaju magią, a jednocześnie trafnym przepowiadaniem przyszłości. Ta tajemniczość zainspirowała nas do próby wykorzystania motywu czarnej dziury jako kluczowego elementu w całej kreacji. Skupiliśmy się na horyzoncie zdarzeń, czyli ostatnim zdefiniowanym punkcie, po którym następuje zniknięcie w czarnej dziurze. Jest ono granicą nie do przekroczenia – granicą symulacji danych i scenariuszy. Miejscem, gdzie niemożliwe staje się osiągalne.



Ta analogia pozwoliła nam stworzyć unikalną wizualną historię, która zaciekawiła klientów i porwała stakeholderów. Dla procesu projektowego ustawiła i zdefiniowała ton marki, który z jednej strony miał być techniczny i budzący zaufanie, a z drugiej magiczny i nieznany. Ten kryptyczny i matematyczny charakter jest uchwycony zarówno w logo, jak i na stronie internetowej.

Wybór kolorów, zastosowanie gradientów oraz animacji podkreśla tajemniczość, nawiązując do kosmosu, a także jego nieskończoności. Natomiast geometryczne fonty czy cienkie linie w diagramach i podziałach treści uzupełniają projekt o elementy techniczności i rzetelności.


Dodatkowym podkreśleniem matematycznego charakteru na stronie są występujące animacje liczb, czy tajemniczy zapis imion członków zespołu.

Wszystkie elementy graficzne i funkcjonalne zostały wypracowane podczas wspólnej iteracyjnej pracy pomiędzy Owls a zleceniodawcą. W związku z tym, że mieliśmy do czynienia z projektem kreatywnym, staraliśmy się na bieżąco konfrontować naszą wizję z oczekiwaniami klienta. Dzięki temu praca dotycząca zbierania wymagań, UX, UI i identyfikacji poszła bardzo sprawnie i naturalnie.

Prace nad developmentem zaczęły się od przygotowania animacji czarnej dziury. Był to najtrudniejszy i najdłuższy krok, który połączył stronę z jej nawigacją. “Kropką nad i” było dopracowanie odpowiedniego odbioru strony przez deweloperów dla przyszłego użytkownika — uzupełnienie jej o dodatkowego przejścia, animacje i hovery. Wszystko po to, aby całość tworzyła jedną, spójną historię. Wykorzystaliśmy do tego technologie takie jak Ovee.js, Two.js czy GSAP.

Największą trudnością pod kątem deweloperskim była optymalizacja strony do tego poziomu, aby mimo stosunkowo ciężkich animacji, działała płynnie na różnych urządzeniach. Jeśli chodzi o część kreatywną, największym wyzwaniem było opracowanie odpowiedniego kierunku wizualnego — mamy tutaj do czynienia z przedstawieniem skomplikowanego procesu użytkownikowi w sposób zachęcający go do dalszej eksploracji. Stworzony świat Almanaka wyróżnia się na tle konkurencji i ma bardzo pozytywny odbiór w branży.

Lesson learned Całościowe myślenie o projekcie i stworzenie charakteru marki pozwoliło nam zrealizować projekt szybko i naturalnie. Poświęcenie czasu na prezentację naszej wizji oraz uzasadnienie, z czego ona wynika pomogło w późniejszej komunikacji i dalszych pracach. Praca z klientem, który rozumie i podziela naszą wizję, była czystą przyjemnością i przyspieszyła cały proces projektowy.

Why us?

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu.
-Współpraca z klientem ułożyła się bardzo dobrze i przyniosła kolejne projekty.
-Tym projektem pokazujemy nasze holistyczne podejście do pracy z klientem i tworzeniem projektów.
-Stworzona marka wyróżnia się na tle swojej konkurencji.-Almanak został pozytywnie odebrany przez klientów oraz branżę.
-Zastosowane technologiczne rozwiązania optymalizują performance strony.

September 19-20, 2024
Krakow + online
6th edition

Join us at WaysConf and be part of the digital revolution.
Buy your tickets now!

Buy tickets